Atatürk diyor ki :

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

Write comment (0 Comments)

Türkiye'den Olaylar

24 Kasım 1934 - Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya ''Atatürk'' soyadı verildi

 Büyük Mil­let Meclisi'nin bugünkü oturu­munda Cumhurbaşkanı Ga­zi Mustafa Kemal Paşa'ya 'ATATÜRK' soyadı veril­mesi teklif edilmiş ve oybirli­ğiyle kabul edilen özel bir ka­nunla, Kemal Paşa'ya Atatürk soyadı verilmiştir.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

Dünya'dan Olaylar

1940 - Chaplin'in "Büyük Diktatör" filmi gösterime girdi.

Charlie Chaplin'in si­yasî hiciv filmi "Büyük Diktatör " bu yıl gösterime girdi. Ancak filmin, savaşın or­tasındaki Londra için biraz geç kaldığı belirtiliyor.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

Konular

Ocak 1914 - Silahlanma Yarışı

 Avrupa devletleri hiçbir sebep göstermeden baş döndürücü bir silahlanma yarışına girmiş bulunuyorlar. Birbirlerine ima yoluyla "Sen silahlanırsan ben de silahlanırım" diyorlar. Hemen hemen her ülke basınında buna benzer yazılar çıkmakta ve silahlanma hızla devam etmektedir. 

Write comment (0 Comments) Devamını oku...
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Atatürk diyor ki :

"Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür."

Comments powered by CComment

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Login Form

En Son Yorumlar

Ziyaretçi Sayısı

3997076
BugünBugün1573
DünDün1914
Bu HaftaBu Hafta10554
Bu AyBu Ay44113
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3997076

Makale Sayısı

Kullanıcılar
1
Makaleler
739
Makale Görünüm Sayısı
3129621

17 Ocak 1946 - Fransa’da anayasa değişti ve IV. Cumhuriyet kuruldu

 Fransa'da savaştan sonra halkoylaması ile kabul edilen yeni Anayasaya göre kurulmuş olan ve IV. Cumhuriyet denilen Cumhuriyetin İlk cumhurbaşkanlığına Vincent Auriol seçilmiştir.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

04 Haziran 1946 - Peron, Arjantin devlet başkanı oldu

 General Juan Peron, Arjantin devlet başkanı olarak göreve başladı. Senato ve Millet Meclisi ’ne hitaben bir konuşma yapan Peron, Arjantin'in egemenliğini sürdüreceğine ve milletlerarası taahhütlerini yerine getireceğine dair söz verdi.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

18 Eylül 1946 - UNESCO Paris’e yerleşiyor

 Birleşmiş Milletler’in eğitim, bilim ve kültür işlerine bakan sekretaryası, kuruluş tarihi olan Kasım 1945'ten beri Londra'da faaliyet gösteriyordu. Bugünden itibaren Paris’e yerleşecektir ve UNESCO’nun merkezi Paris olacaktır.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...