×

Hata

Captcha plugin not set or not found. Please contact a site administrator.

Atatürk diyor ki :

"Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir."

Türkiye'den Olaylar

21 Temmuz 1905 - Sultan Abdülhamid'e suikast

 Sultan Abdülhamid'e bombalı bir suikast yapıldı. Ermeniler'in tertiplediği bu suikastta 26 kişi öldü, 58 kişi yaralandı. Fakat padişah yara almadan kurtuldu. Bugün Osmanlı padişahı Sultan II. Abdülhamid'e bombalı bir suikast yapıldı. "Cehennem Makinesi" denen bombanın patlamasıyla faytonlar sürücüleri ve atlarıyla göğe savruldu, birçok kişi öldü ve yaralandı, fakat padişaha hiçbir şey olmadı.

Devamını oku...

Dünya'dan Olaylar

1933 Nobel Ödülleri

 1933 Nobel Ödülleri;

Devamını oku...

Konular

Hatay Sorunu

Kurtuluş Savaşı sırasında Ankara Antlaşması'nın imzalandığı 20 Ekim 1921'den 23 Haziran 1939'a kadar ge­çen süre içinde Hatay ilinin Türkiye topraklarına katılması konusunda yapılan diplomatik girişimler ve bu girişimler çerçevesinde gelişen olaylar Hatay Sorunu olarak adlandırılmıştır.

Devamını oku...

Lütfen kullanıcı hesabınızla ilişkilendirilmiş e-Posta adresinizi giriniz. Dosyadaki e-Posta adresinize kullanıcı adınız e-Posta ile gönderilecektir.

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

En Son Yorumlar

Ziyaretçi Sayısı

3048486
BugünBugün3049
DünDün2735
Bu HaftaBu Hafta12342
Bu AyBu Ay71914
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3048486

Makale Sayısı

Kullanıcılar
1
Makaleler
615
Makale Görünüm Sayısı
2125282

Login Form

5 Temmuz 1945 - Almanya dört işgal bölgesine ayrıldı

 Almanya'nın tesliminden sonra bu ülke dört işgal bölgesine ayrılmıştır. Başkent Berlin de aynı şekilde dört kesime bölünmüştür. Müttefik devletler ordularını kendilerine ayrılan bölgede bulunduracaklardır.

Devamını oku...

Haziran / Aralık 1944 - Pasifik'te son durum

Birmanya'da, Amiral Mounbatten'ın ku­mandasındaki İngiliz birlikleri Japon hücumlarını durdur­muş, karşı hücuma geçerek ilerlemeye başlamışlardır. Böylece, Japonların Hindis­tan'a girmeleri tehlikesi uzaklaştırılmıştır.

Devamını oku...