×

Hata

reCAPTCHA plugin uyumlu eki seçenekleri içinde site anahtarı ayarlanması gerekmektedir. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Atatürk diyor ki :

"Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır."

Write comment (0 Comments)

Türkiye'den Olaylar

11 Haziran 1913 - Sadrazama Suikast

 Sadrazam Mahmud Şevket Paşa, bugün bir suikast sonucu hayatını kaybetmiştir. Mahmud Şevket Paşa, Beyazıt'taki Harbiye Nezaretinden çıkıp otomobili ile Bâb-ı Ali'ye gelirken, Divanyolu'nda, 8 kişiden oluşan suikastçilerin kurşunlarına hedef olmuştur.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

Dünya'dan Olaylar

06 Kasım 1941 - Leningrad önlerinde büyük savaş

Çarlık Rusyası­nın eski başkenti Leningrad önlerinde savaşın en şiddetli çarpışmalarından biri oluyor. Şehir, Almanlar ve Finlandi­yalılar tarafından tamamen kuşatılmış durumda. Şehrin kuzeyini kontrol eden Finlan­diya 1939 yenilgisinin intika­mını almak için Almanlara destek oluyor. VİDEO

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

Konular

Yıldırım savaşından atom savaşına

 İkinci Dünya Savaşı, silah donanımının hızla değişimine tanık oldu. 1941'de çatışmalar tüm dünyayı sarmıştı. Hareket alanlarının genişliği, savaşan ülke sayısının çokluğu, uygulanan yöntemlerin niteliği ve etkisi, daha önce benzeri görülmemiş bir savaş ortamı yaratmıştı.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

Lütfen hesabınız için e-Posta adresi giriniz. Size bir doğrulama kodu gönderilecek. Doğrulama kodunu aldığınızda, hesabınız için yeni bir parola seçebileceksiniz.

(isteğe bağlı)

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Login Form

En Son Yorumlar

Ziyaretçi Sayısı

4004597
BugünBugün1573
DünDün3055
Bu HaftaBu Hafta1573
Bu AyBu Ay51634
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar4004597

Makale Sayısı

Kullanıcılar
1
Makaleler
741
Makale Görünüm Sayısı
3139550

30 Mayıs 1946 - Demokrasi, “şal” ve Nihat Erim

 CHP’nin önde gelen yöneticilerinden Nihat Erim'in, bugün Ulus gazetesinde çıkan bir makalesi geniş yankı uyandırdı ve özellikle DP camiasında tepki ile karşılandı.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

22 Ocak 1946 - Hikmet Bayur CHP'den ihraç edildi

 Son zamanlarda CHP'yi sözlü ve yazılı olarak sık sık elettiren Hikmet Bayur, bu tutumundan dolayı bugün CHP’den ihraç edildi.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...

04 Ekim 1946 - Truman Yahudi devleti kurulmasını destekledi

 ABD Başkanı Truman, Filistin'in geleceği konusunda İngiltere ile diplomatik savaşa devam ediyor. Museviler’in bir yıldönümünde konuşan Truman, Yahudi Bürosu’nun, Filistin’in uygun bir bölgesinde uzun ömürlü bir Yahudi devleti kurulması planını destekledi.

Write comment (0 Comments) Devamını oku...