Atatürk diyor ki :

"Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır."

Write comment (0 Comments)
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

DünyaÇin'de isyan­cı komünist güçler, kendileri­ni yenen General Çan Kay-Şek'in Milliyetçi ordusunun muhasarasını kırmaya çalışı­yorlar.  lider­liğindeki komünistler için bu iş kolay olmayacak, çünkü Çan Kay Şek'in 700 bin askeri, isyancıları dikenli teller­le korunan bir beton blok ev­lere kıstırmış durumda.

Çin'de isyan­cı komünist güçler, kendileri­ni yenen General Çan Kay-Şek'in Milliyetçi ordusunun muhasarasını kırmaya çalışı­yorlar.  lider­liğindeki komünistler için bu iş kolay olmayacak, çünkü Çan Kay Şek'in 700 bin askeri, isyancıları dikenli teller­le korunan bir beton blok ev­lere kıstırmış durumda.

Mao ve 100 bin sağlam askeri kıstırıldıkları Kiangsi ka­rargâhından kurtulabilmek için "Uzun yürüyüşe" başladı­lar. Mao ve askerlerinin düş­man topraklardan Yenan'a ulaşabilmeleri için 9600 km. yürümeleri gerekiyor.

Comments powered by CComment

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3994102
BugünBugün513
DünDün1882
Bu HaftaBu Hafta7580
Bu AyBu Ay41139
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3994102