Atatürk diyor ki :

"Benim yaptığım işler,biri ötekine bağlı gerekli olan işlerdir. Fakat,bana yaptıklarımdan değil,
Yapacaklarımdan söz edin.."

Write comment (0 Comments)
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Alman anne-babalar Nazizm'i yeteri kadar işleyemezlerse çocukları ellerinden alınacak. Hit­ler, hiç kimsenin kendi kafa­sına göre çocuk yetiştiremeye-ceğini belirterek, "Çocukla­rınız doğar doğmaz bi­ze aittir " şeklinde konuş­tu. Hitler, her çocuğun sa­dece Nazi değerlerini öğrene­rek büyüyeceğini söyledi.

Çocuklarına Nazi ideolojisi­ni öğretmeyi reddeden Hristiyan bir pasifist aile mahke­meye çıkarıldı. Hâkim, "Irk ve milliyet esaslarına dayanan kanun, anne ve babaların çocukla­rını ülkenin ve devle­tin onlardan beklediği şekilde eğitmelerini öngörüyor" dedi. Hâkim, Hristiyan ailenin çocuklarını "devlet düşmanı olarak yetiştir­diklerine karar vererek, devle­tin vesayeti altına alınmalarını emretti.

Hitler, iktidarının ilk yıllarında kiliseyle sürtüşmekten kaçındı ve Temmuz 1933'te Vatikan'la, Katolik Gençlik Derneği'nin faaliyetlerini ga­rantiye alan bir antlaşma imza­ladı. Üç yıl sonra bu derneği kapatarak bütün Alman genç­liğinin, "Fizik, akıl ve ahlâk bakımından Nasyonal Sosyalist ru­huna göre" yetişmeleri ge­rektiğini emretti.

Comments powered by CComment

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3997102
BugünBugün1599
DünDün1914
Bu HaftaBu Hafta10580
Bu AyBu Ay44139
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3997102