Atatürk diyor ki :

"Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanı şaşırtacak bir nitelik alır."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Alman anne-babalar Nazizm'i yeteri kadar işleyemezlerse çocukları ellerinden alınacak. Hit­ler, hiç kimsenin kendi kafa­sına göre çocuk yetiştiremeye-ceğini belirterek, "Çocukla­rınız doğar doğmaz bi­ze aittir " şeklinde konuş­tu. Hitler, her çocuğun sa­dece Nazi değerlerini öğrene­rek büyüyeceğini söyledi.

Çocuklarına Nazi ideolojisi­ni öğretmeyi reddeden Hristiyan bir pasifist aile mahke­meye çıkarıldı. Hâkim, "Irk ve milliyet esaslarına dayanan kanun, anne ve babaların çocukla­rını ülkenin ve devle­tin onlardan beklediği şekilde eğitmelerini öngörüyor" dedi. Hâkim, Hristiyan ailenin çocuklarını "devlet düşmanı olarak yetiştir­diklerine karar vererek, devle­tin vesayeti altına alınmalarını emretti.

Hitler, iktidarının ilk yıllarında kiliseyle sürtüşmekten kaçındı ve Temmuz 1933'te Vatikan'la, Katolik Gençlik Derneği'nin faaliyetlerini ga­rantiye alan bir antlaşma imza­ladı. Üç yıl sonra bu derneği kapatarak bütün Alman genç­liğinin, "Fizik, akıl ve ahlâk bakımından Nasyonal Sosyalist ru­huna göre" yetişmeleri ge­rektiğini emretti.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3631261
BugünBugün1941
DünDün3067
Bu HaftaBu Hafta11366
Bu AyBu Ay17648
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3631261