Atatürk diyor ki :

"Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Orson WellesDün New York'ta Orson Welles'in sesin­den yapılan bir radyo yayını, bir anda, bütün Birleşik Ame­rika'yı paniğe uğratmıştır.

Orson Welles, H.G.Wells'in "Dünyalar Arasında Savaş" adlı romanından alı­nan bir parçayı okumuştur. Burada, Merihliler'in dünyayı istilâ için saldırıya geçtikleri anlatılıyordu.

Daha yayın sona ermeden bütün Birleşik Amerika'da, mabedlere koşup Tanrı'ya yal­varanlar, ağlaşanlar, bağırıpçağrışanlar, Merihliler'in saldı­rısından korunmak için deli­ce kaçışanlar görülmüştür. Bazıları yakınlarına tehlikeyi haber vermek için koşuyor, bazıları telefonlara sarılıp sev­diklerine veda ediyor, komşularına haber veriyor, ya da ga­zetelere telefon edip bilgi alma­ya çalışıyorlardı. Ambulans ve polis arabalarını yardıma ça­ğıranlar da çoktu. Bu olay, radyonun etkile­me gücünü ortaya koymuş­tur. Ya bir de TV alıcıları yay­gınlaşırsa?..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3629852
BugünBugün532
DünDün3067
Bu HaftaBu Hafta9957
Bu AyBu Ay16239
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3629852