Atatürk diyor ki :

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Orson WellesDün New York'ta Orson Welles'in sesin­den yapılan bir radyo yayını, bir anda, bütün Birleşik Ame­rika'yı paniğe uğratmıştır.

Orson Welles, H.G.Wells'in "Dünyalar Arasında Savaş" adlı romanından alı­nan bir parçayı okumuştur. Burada, Merihliler'in dünyayı istilâ için saldırıya geçtikleri anlatılıyordu.

Daha yayın sona ermeden bütün Birleşik Amerika'da, mabedlere koşup Tanrı'ya yal­varanlar, ağlaşanlar, bağırıpçağrışanlar, Merihliler'in saldı­rısından korunmak için deli­ce kaçışanlar görülmüştür. Bazıları yakınlarına tehlikeyi haber vermek için koşuyor, bazıları telefonlara sarılıp sev­diklerine veda ediyor, komşularına haber veriyor, ya da ga­zetelere telefon edip bilgi alma­ya çalışıyorlardı. Ambulans ve polis arabalarını yardıma ça­ğıranlar da çoktu. Bu olay, radyonun etkile­me gücünü ortaya koymuş­tur. Ya bir de TV alıcıları yay­gınlaşırsa?..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3806084
BugünBugün1799
DünDün2048
Bu HaftaBu Hafta8363
Bu AyBu Ay47469
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3806084