Atatürk diyor ki :

"Dünyada her şey için medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlmin ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir"

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Murray Burnett ve Joan Allison'ın yazdığı "Herkes Rick'den Geliyor" adlı piyes­ten sinemaya aktarılan "Casablanca" en iyi film seçildi. Başrollerini İngrid Bergman ve Humphrey Bogart'ın paylaştık­ları 'Casablanca'ya Michael Curtiz en iyi yö­netmen oscarını kazandı.

 

EN İYİ FİLM:
Casablanca (IMDb Puanı : 8,8)
EN İYİ AKTÖR: Paul Lucas (Watch on the Rhine - Ren Bekçileri)
EN İYİ AKTRİS: Jennifer Jones (The Song of Bernadette - Bernadette'in Şarkısı)
EN İYİ YÖNETMEN: Michael Curtiz (Casablanca)

 

Murray Burnett ve Joan Allison'ın yazdığı "Herkes Rick'den Geliyor" adlı piyes­ten sinemaya aktarılan "Casablanca" en iyi film seçildi. Başrollerini İngrid Bergman ve Humphrey Bogart'ın paylaştık­ları 'Casablanca'ya Michael Curtiz en iyi yö­netmen oscarını kazandı. Fil­min ünlü şarkısı "As time goes by" yıllarca dillerden düşmedi. En iyi aktör oscarı­nı ise "Ren Bekçileri" fil­mindeki rolüyle Paul Lu­cas aldı. Jennifer Jones da "Bernadette'in Şarkısı" ile en iyi aktris se­çildi. Charles Coburn "The More The Merrier"la en iyi yardımcı erkek oyuncu, Katina Paxinou da "Çanlar Kimin İçin Çalıyor"la en iyi yardımcı aktris oscarını aldılar.

 

Casablanca filminde Dooley Wilson'ın "As time goes by"
şarkısını söylediği bölüm

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

3747299
BugünBugün780
DünDün2023
Bu HaftaBu Hafta8666
Bu AyBu Ay60056
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3747299