Atatürk diyor ki :

"Dünyada her şey için medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlmin ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir"

Write comment (0 Comments)
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

dunya Churchill Fulton kentinde konuşma yaparkenİngiltere eski Başbakanı Winston Churchill, Baltık'taki Stettin’den Adriyatik’teki Trieste’ye kadar uzanan bölgeye “demir perde” adını takıp dünyâyı uyardı. ABD’nin Missouri eyaletindeki Fulton şehrinde konuşan Churchill, bütün dünyaya seslenerek Avrupa'da Sovyet tehdidinin giderek büyüdüğünü belirtti.

 

"Karanlık dönem geri dönebilir” diye sözlerine devam eden Churchill, "Dikkatli olun, diyorum. Sonra çok geç olabilir” dedi.

İngiltere'nin savaş zamanı Başbakanı Churchill, demir perdenin gerisindeki Rusya’nın şimdi Avrupa’ya komünizmi yaymak hazırlıkları içinde olabileceğini kaydetti..Churchill, İngiltere ile Amerika’nın barışı korumak için işbirliği yapmalarını isteyerek bu paktın, iki ülkenin bütün deniz ve hava üslerini birlikte kullanmalarını gerektireceğini belirtti.

Comments powered by CComment

Ziyaretçi Sayısı

3988786
BugünBugün2264
DünDün1265
Bu HaftaBu Hafta2264
Bu AyBu Ay35823
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3988786