Atatürk diyor ki :

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

dunya Churchill Fulton kentinde konuşma yaparkenİngiltere eski Başbakanı Winston Churchill, Baltık'taki Stettin’den Adriyatik’teki Trieste’ye kadar uzanan bölgeye “demir perde” adını takıp dünyâyı uyardı. ABD’nin Missouri eyaletindeki Fulton şehrinde konuşan Churchill, bütün dünyaya seslenerek Avrupa'da Sovyet tehdidinin giderek büyüdüğünü belirtti.

 

"Karanlık dönem geri dönebilir” diye sözlerine devam eden Churchill, "Dikkatli olun, diyorum. Sonra çok geç olabilir” dedi.

İngiltere'nin savaş zamanı Başbakanı Churchill, demir perdenin gerisindeki Rusya’nın şimdi Avrupa’ya komünizmi yaymak hazırlıkları içinde olabileceğini kaydetti..Churchill, İngiltere ile Amerika’nın barışı korumak için işbirliği yapmalarını isteyerek bu paktın, iki ülkenin bütün deniz ve hava üslerini birlikte kullanmalarını gerektireceğini belirtti.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

4200022
BugünBugün1928
DünDün2494
Bu HaftaBu Hafta9345
Bu AyBu Ay54441
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar4200022