Atatürk diyor ki :

"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

globe İngiliz-Amerikan ortak Filistin Plânı’nın Araplar’ıİngiliz-Amerikan ortak Filistin Plânı’nın Araplarıda Yahudiler'ide memnun etmeyeceği belirtiliyor.

 

Filistin'in yıllar içinde bölünüşüİngiliz-Amerikan ortak Filistin Planı’nın, ne Araplar'ı ne de Yahudiler’i memnun edeceği belirtiliyor. Plânın yayınlanmasından sonra Filistin'de yeni çalışmalar çıkacağı tahmine diliyor. Plân, “Arap-Yahudi düşmanlığı ortadan kalkıncaya kadar” İngiliz himayesinin sürmesini öngörüyor.

Hazırlanan rapor, Filistin'i bir anlamda bölüyor. Filistin'i Yahudiler'in vatanı olarak tanıyorsa da asla saf bir Yahudit oprağı olamayacağını,çünkü Arap dünyasının ortasında bulunduğunu belirtiyor. Arap dünyası da Filistin’i anavatan olarak kabul ediyor. Raporu hazırlayan komite bu yıl, Nazi baskılarının kurbanlarından 100 bin Yahudi’nin Filistin'e yerleştirilmesini tavsiye ediyor. Şu ana kadar da 1500 Yahudi yerleştirilirken bu sayının arttırılması Araplar arasında büyük tepki yaratacağı gibi Yahudiler’i de tatmin etmeyecek.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

3390163
BugünBugün585
DünDün3733
Bu HaftaBu Hafta7196
Bu AyBu Ay100001
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3390163