Atatürk diyor ki :

“Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.”

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

dunya Reagan KongredeSinema Sanatçıları Derneği Başkanı Ronald Reagan başlatılan insan avını kınadı...

 

Aktör Ronald Reagan, Amerika'da komünizmi soruşturan kongre komitesinin önünde ifade verdi. Regan Hollywood'da başlatılan insan avını kınayarak, "Komünizmle savaşırken, komünizmin korkusunu yayarak, demokratik prensiplerimizi zedelemeyelim" dedi.

Walt Disney Kongrede tanıklık yaparken

Sinema Sanatçıları Derneği Başkanı Ronald Reagan'ın bu sözleri üzerine çoğunluğu kadın olan seyircilerden bir "Oooo" sesi yükseldi.

Dün yapılan soruşturma sırasında komite başkanı Hollywood'da en az 79 "Yıkıcı" hakkında delil elde ettiklerini söyledi; ancak, adlarını vermedi.

Daha sonra aktör Robert Taylor, film endüstrisinin “Komünist faaliyetlerle dolu olduğunu" söylediyse de hiçbir parti üyesinin ismini veremedi. Sadece senaryo yazarı Lester Cole gibi "Yıkıcı fikirleri" olan birkaç kişiden söz etti.

Komitenin faaliyetleri üzerine bir grup aktör protesto gösterisine hazırlanıyor.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

4786646
BugünBugün207
DünDün2662
Bu HaftaBu Hafta9065
Bu AyBu Ay45656
Aktif Ziyaretçi 27