Atatürk diyor ki :

"Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

dunya Louis ArmstrongCaz kralı Louis Armstrong, "Hot Five" ekibi ile Caz kralı Louis Armstrong, "Hot Five" ekibi ile birlikte Parisliler'i büyüledi.

 

Paris'in Pleyel Salonu, iki gün süre ile Caz Müziği'nin seçkin hayranlarıyla doldu taştı. Çünkü Caz Kral Louis Armstrong'un "Hot Five" ekibi de orada, sahnedeydi. Coşkulu, sevgili, saygılı bir ilgi gördüler ve bunu hakkettiler.

Belki çok belirli ve sınırlı bir çevreye bağlı olan bu Caz Kralı'nin müziğini anlamak, ona ısınnmak, bu zamanda ve Avrupalılar için biraz zordur. Armstrong, 1914 savaşının öncesindeki New Orleans'ın müzisyenidir. Ama onda olağanüstü bir ses var, şeytanî bir ritm ve eşsiz bir trompet ustalığı, trompeti konuşturma ustalığı var. Ayrıca, bir müzik grubunu yönetmenin bütün sırlarını biliyor, müzisyenlerinin birlikte çalmalarını ya da sololarını çok iyi değerlendiriyor. Zaten ekibi de kendisi gibi ünlülerden oluşuyor. Mesela trombon Teegarden, piyanist Hines, klarnetçi Begard. Bunlar da New Orleans caz geleneğine bağlı müzisyenler.

Ziyaretçi Sayısı

3983747
BugünBugün1395
DünDün2062
Bu HaftaBu Hafta11677
Bu AyBu Ay30784
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3983747