Atatürk diyor ki :

"Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Başbakan, İngiliz Daily Telegraph gazetesine verdiği demeçte, iç politikadaki sürtüşmelere rağmen dışa karşı partilerin birlik olduğunu söyledi.

Başbakan Saraçoğlu, partiler ve dış politika konularında İngiliz Daily Telegraph gazetesine verdiği demeçte, “İç meselelerden dolayı partiler arasında ne gibi anlaşmazlık vs sürtüşmeler çıkarsa çıksın, biz dış politika konusunda birleşmiş bulunuyoruz. Dış politikayla ilgili İşlerde aramızda hiçbir görüş ayrılığı yoktur” dedi.

Bu arada DP ile CHP erken seçim konusunda birbirlerine girdiler. Erken seçim yapılmasını istemeyen DP lideri Menderes, “Seçimlerin öne alınmasını gerektirecek sebepler görmüyoruz. Bu durumda tasarının tek parti idaresi maksadıyla hazırlanmış olduğuna hükmetmek zaruri oluyor” diye eleştirdi. Buna rağmen seçim hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor. İnönü'nün, yakında yapılacak seçimi ve çok partili siyaseti halka anlatmak İçin yurt gezisine çıkmasıyla, siyâsî hava canlanmaya başladı.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3800492
BugünBugün589
DünDün2182
Bu HaftaBu Hafta2771
Bu AyBu Ay41877
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3800492