Atatürk diyor ki :

"Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Recep PekerYeni kabineyi kuran Recep Peker bugün Meclis'te hükümet programını okudu. Demokratlar görüşmelerin ertelenmesi ve güven oylamasının daha sonra yapılması için önerge verdiler. Bu önerge reddedildi.

Bunun üzerine DP milletvekilleri salonu terkettiler. Fakat, Peker Kabinesi, büyük çoğunluğu oluşturan CHP'İllerin oylarıyla güven aldı.

Peker Kabinesi şu isimlerden oluşuyor: Başbakan Recep Peker, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdkühalik Renda, Adalet Bakanı Mümtaz Ökmen, Millî Savunma Bakanı Org. Cemil C.Toydemir, İçişleri Bakanı Şükrü Sökmensüer, Dışişleri Bakanı Hasan Saka, Maliye Bakanı Halit Nazmi Keşmir, Milli Eğitim Bakanı Reşat Şemsettin Sirer, Bayındırlık Bakanı Cevdet Kerim İncedayı, Ekonomi Bakanı Tahsin Bekir Balta, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı Dr. Behçet Us, Gümrük ve Tekel Bakanı Tahsin Coşman, Tarım Bakanı Faik Kurdoğlu, Ulaştırma Bakanı Şükrü Koçak, Ticaret Bakanı Atıf İnan, Çalışma Bakanı Dr. Sadi Irmak.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

3744759
BugünBugün263
DünDün2117
Bu HaftaBu Hafta6126
Bu AyBu Ay57516
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar3744759