Atatürk diyor ki :

“Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.”

Write comment (0 Comments)
Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Salih OmurtakGenelkurmay Başkanı, DP'lilerin tepkisine yol açan telgrafına şöyle başlıyordu: "Çok Sayın Cumhurbaşkanımız ve Yüce Başbuğumuz"

Demokrat Parti'li yöneticiler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Salih Omurtak'ın yeni yıl mesajına karşı çıktı. Fuat Köprülü bu mesajı veya tebriği, "Tek şef, tek parti, tek millet" sistemi havasında demokrasinin ruhuna aykırı olmakla suçladı... Bu mesajın yayınlanmasını büyük hata olarak ve ordunun politikaya karıştırılması şeklinde yorumladı. Bundan da İnönü'yü sorumlu tuttu.

Büyük tepki uyandıran mesajın metni şöyle: "Çok Sayın Cumhurbaşkanımız ve Yüce Başbuğumuz.

Kara, deniz ve hava ordularımızın komutan, subay ve erata adına yeni yıllarını en derin tazim ve itaatle kutlar, büyük şefimiz, ordumuzun ve aziz Türk vatanının başı üstünde her zaman şan ve şerefle ışık vermelerini Ulu Tanrı'dan dilerim."

Genelkurmay Başkanı, Orgeneral Salih Omurtak

Comments powered by CComment

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4075881
BugünBugün334
DünDün2535
Bu HaftaBu Hafta13221
Bu AyBu Ay57016
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar4075881