Atatürk diyor ki :

“Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.”

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Dışişleri Bakanımız Necmeddin Sadak, “Kıtamizı tehdit eden tehlikelerden koruyabilecek bir teşekkülün temellerini atmak lâzımdır. Türkiye böyle bir teşekkülde yer almaya hazırdır” dedi.

Necmeddinsadak

 

 

 

Türkiye'nin Avrupa Paktı'na alınmasını isteyen Dışişleri Bakanı Necmeddin Sadak eşiyle.

 

  

Paris'te toplanan onaltı devletin dışişleri bakanları, kıtamızın savaş sonrasındaki durumunu tartıştılar ve özellikle soğuk savaşın gittikçe alevlenmesi üzerinde durdular. Gayri resmî olarakTürkiye ile Yunanistan'ın Avrupa Paktı'na alınmaları üzerinde de durulduğu öğrenildi. Bu vesile ile toplantıda bir konuşma yapan Dışişleri Bakanımız Necmeddin Sadak şöyle dedi: “Kıtamızı, tehdit eden tehlikelerden koruyabilecek bir teşekkülün temellerini atmak lâzımdır. Türkiye böyle bir teşekkülde yer almaya hazırdır." Necmeddin Sadak, Avrupa'nın bu teşekkülde Türkiye'ye ihtiyacı olacağını söyledi ve Türkiye'nin ekonomik ihtiyaçlarıyla imkanlarının daha derin bir incelemeye tabi tutulmasını istedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4583722
BugünBugün1376
DünDün1943
Bu HaftaBu Hafta8949
Bu AyBu Ay43985
Aktif Ziyaretçi 42