Atatürk diyor ki :

"Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Rusya'da açlık3 Ağustos - Üç yıllık komünizm rejiminden sonra bugün Rusya'da milyonlarca insan açlıktan ölmeye mahkum duruma gelmiştir. Ekonomik tedbirlerin yetersizliği ve siyasi çalkantılar sonunda, bir de kuraklık hüküm sürünce Rusların hepsi dilenci haline gelmiş, asayiş ortadan kalkmıştır. 

Yanlış uygulamalar yüzünden dünyanın en verimli topraklarına sahip olan Rusya'da görülmemiş bir kıtlığın ve açlığın hüküm sürmesi Batılı ülkeleri de hayretler içinde bırakmıştır.

7 Ağustos - Rusya'da açlık hüküm sürerken Lenin, kapanmış olduğu Kremlin'den dışarı çıkmamaktadır. Günde ancak iki-üç saat uyuduğu, çok zayıfladığı, sağlık durumunun iyice bozulduğu söyleniyor.

8 Ağustos - Ünlü yazar Maksim Gorki, "Gıda işleri Diktatörlüğüme getirilmiştir. Komünist gazeteler durumu gizlemeye, her şeyi normal göstermeye çalışıyorlarsada, milyonlarca insanın açlıktan öldüğünü, kolera ve vebanın da ortalığı kasıp kavurduğunu gizleyememektedirler. Rusya bir cehennem haline gelmiştir.

Rusya'da açlık
Açlık hüküm süren Rusya'da sokaklar aç ve sefil çocuklarla dolu.

 

•17 Eylül - Rusya'da hüküm süren korkunç sefalet karşısında Lenin yeni bir ekonomik planın (NEP) kabul edildiğini açıklamıştır. Bu plana göre, köylülerden zorla alınan toprakların bir kısmının iadesi, bazı fabrikaların da özel şahıslara bırakılması öngörülmektedir. Bütün dünyadaki ekonomistler Marksist rejimin şimdiden iflas ettiğini, ancak silah kuvvetiyle ayakta durabildiğini söylemektedirler.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4585178
BugünBugün700
DünDün2132
Bu HaftaBu Hafta10405
Bu AyBu Ay45441
Aktif Ziyaretçi 19