Atatürk diyor ki :

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

 

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Dünya Orson WellesDün New York'ta Orson Welles'in sesin­den yapılan bir radyo yayını, bir anda, bütün Birleşik Ame­rika'yı paniğe uğratmıştır.

Orson Welles, H.G.Wells'in "Dünyalar Arasında Savaş" adlı romanından alı­nan bir parçayı okumuştur. Burada, Merihliler'in dünyayı istilâ için saldırıya geçtikleri anlatılıyordu.

Daha yayın sona ermeden bütün Birleşik Amerika'da, mabedlere koşup Tanrı'ya yal­varanlar, ağlaşanlar, bağırıpçağrışanlar, Merihliler'in saldı­rısından korunmak için deli­ce kaçışanlar görülmüştür. Bazıları yakınlarına tehlikeyi haber vermek için koşuyor, bazıları telefonlara sarılıp sev­diklerine veda ediyor, komşularına haber veriyor, ya da ga­zetelere telefon edip bilgi alma­ya çalışıyorlardı. Ambulans ve polis arabalarını yardıma ça­ğıranlar da çoktu. Bu olay, radyonun etkile­me gücünü ortaya koymuş­tur. Ya bir de TV alıcıları yay­gınlaşırsa?..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4583698
BugünBugün1352
DünDün1943
Bu HaftaBu Hafta8925
Bu AyBu Ay43961
Aktif Ziyaretçi 39