Atatürk diyor ki :

“Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.”

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

globe "Oy verme işlemlerinde gizlilik sağlayanmamıştır" diyen Stanislav Mikolajczyk, partisinin yıpratıldığını ileri sürüyor

Polonya Köylü Partisi lideri Stanislav Mikolajczyk, Yalta Antlaşması'nda öngörüldüğü gibi Hür ve kısıtsız" olmaması sebebiyle ülkesinde ki genel seçimlerin iptal edilmesi gerektiğini bildirdi.

 Oy verme işlemlerinde gizlilik sağlanmadığını söyleyen Köylü Partisi lideri, kendi partisinin gözlemcilerinin de engellendiğini belirtti. Mikolajczyk ayrıca partisini yıpratmak için başvurulan garip bir metoddan şikayet etti. Köylü Partisi seçmenlerine, partilerinin imzasıyla gönderilen bir telgrafta, liderlerinin bir uçak kazasında öldüğü duyurulmuştu.

İngiliz gözlemciler de seçimlerin baskı altında yürüdüğünü, her safhasında hileye başvurulduğunu ve sonuçların halkın isteği doğrultusunda çıkmayacağını haber veriyorlar. Sonuçta Komünist Parti hakimiyetinde bir hükümet kurulacağını hiç süphe yok
ABD de seçimlerin hilel olduğunu söyleyerek kınadı ve bunun ciddi iç ve dış meselelere yolaçacağını belirti. İngiltere, Polonya'daki seçimlerin baskı altında yapıldığı gerekçesiyle olayı Birleşmiş Milletler nezdinde protesto edecek.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

4254992
BugünBugün1971
DünDün2129
Bu HaftaBu Hafta1971
Bu AyBu Ay36257
Aktif Ziyaretçi 31