Atatürk diyor ki :

“Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.”

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

globe Marcel CerdanFransız boksör Marcel Cerdan ile Amerikalı boksör Tony Zale, dün New York'ta, orta sıklette Dünya Şampiyonluğu için karşılaştılar.

Marcel Cerdan, onbirinci raundun sonunda bu karşılaşmayı abandone ile kazanarak Dünya Şampiyonu oldu.

Onbirinci raundun sonuna doğru Cerdan, Zale'nin çenesine müthiş bir sol aparkat indirdi. Bu aparkatla başı sağa kayan Zale bu defa sağdan bir aparkat yedi. Bu anda gong imdadına yetişti. Cerdan dönüp köşesine çekildi. Fakat Zale yerinden kımıldamiyordu. Seyirciler arasında önce hafif sonra şiddetli bir uğultu duyuldu. Bu arada yardımcıları koluna girip Zale'yi köşesine getirdiler.

Onbirinci raund için gong çaldığı zaman Zale'nin antrenörü ringe çıkmayacaklarını işaret etti. Zale, yorgunluktan bitmişti, kımıldayacak hali kalmamıştı. Marcel Cerdan Dünya Şampiyonu ilan edildi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ziyaretçi Sayısı

4532178
BugünBugün1357
DünDün1815
Bu HaftaBu Hafta13237
Bu AyBu Ay52157
Aktif Ziyaretçi 60