Atatürk diyor ki :

"Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Büyük Millet Meclisi’nde, çok gürültülü geçen bir toplantıdan sonra, milletvekili seçimlerinin Ekim 1947 yerine 27 Temmuz 1946 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Seçimlerden sonra oluşacak yeni üyelerin ilk toplantı tarihi de 1.8.1946 olarak belirlendi. CHP yeni seçimlerin gerekli oluş sebeplerini şöyle açıkladı: Memleket idaresini ve politikasını içeride ve dışarıda kararlı bir hale getirmek için yeni seçimlerin yapılmasına karar verdik..." Demokratlar henüz tam teşkilatlanmış değiller. Sadece 34 ilde ve 160 ilçede teşkilat kurabildiler. Bir ay kadar sonra yapılacak seçimler için hazırlıklarını tamamlamaları imkânsız görülüyor, üstelik seçim tarihi Temmuz’un üçüncü haftasına, hasat mevsiminin tam ortasına, özelikle kırsal alanda bulunanların en yoğun bir çalışma içinde bulundukları zamana rastlıyor. Adnan Menderes, "CHP’nin bu kadar erken seçime gitmek İstemesinin sebebi, DP’nin teşkilâtlanmasını, güçlenmesini önlemek amacını güdüyor" dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4585145
BugünBugün667
DünDün2132
Bu HaftaBu Hafta10372
Bu AyBu Ay45408
Aktif Ziyaretçi 20