Atatürk diyor ki :

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

 

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Demokrat Parti milletvekilleri dün Meclisi topluca terkettiler. Buna sebep, Başbakan Recep Peker'in, bütçe eleştirilerine cevap verirken, bu eleştirilerin psikopat bir ruhun ifadesi olduğunu söylemesidir.

 

Cumhuriyet tarihinde ilk defa görülen bu boykot hareketi yurtta büyük yankı uyandırdı. 7 Eylül Kararları'ndan bu yana fiyatların hızla artması, bu karara göre Türk Lirası'nın büyük ölçüde devalue edilmiş olması, işçi, memur ve dar gelirlilerin durumu, DP'li konuşmacıların üzerinde durdukları ana meseleler idi. Ayrıca DP'li konuşmacılar, hükametin ekonomi politikasını eleştiren gazetelerin kapanmasını da Anayasa ve demokrasiye aykırı görüyor ve bu hususu Adnan Menderes şöyle ifade ediyordu,

"... Açık hakikat şudur ki, vatandaş hürriyetine saygı göstermek, millet ve devlet menfaatlerine hadim olmak gibi tedbirler altında hükmete muhalefet etmekte olan gazeteler dize getirilirmek istenmektedir".

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4585172
BugünBugün694
DünDün2132
Bu HaftaBu Hafta10399
Bu AyBu Ay45435
Aktif Ziyaretçi 19