Atatürk diyor ki :

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

tr bayrak Ülke çapında ilk defa organize edilen "Türkiye Voleybol Şampiyonası"nda Vefa Voleybol Takımı, bütün rakiplerini saf dışı bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı...

 

• 23 Kasım 1947 günü Beşiktaş - AIK İsveç maçı ile hizmete giren "İnönü Stadı”nda,30 Mayıs 1948 günü, Türkiye Avusturya ile ilk karşılaşmasını yaptı... (0-1)...

• FUTBOL: Futbol Milli Takımımız, Olimpiyat Futbol Şampiyonası'ndaki ilk maçını Çin ile oynadı ve Gündüz'ün 2, Hüseyin ile Lefter'in de 1'er golü ile sahadan 4-0 galip ayrıldı.

Ay-Yıldızlı on bir şu isimlerden meydana geldi: Cihat (Kaptan FB), Murat (FB), Vedii (BJK), Selahattin (FB), Bülent (GS), Hüseyin (Vefa-BJK), K.Fikret(FB), Erol (FB), Gündüz(GS), Lefter (FB), Şükrü (BJK)

Milli Takımımız ikinci maçını Yugoslavya ile oynadı. Yugoslavlar'ın son derece sert, daha doğrusu kırıcı oynadıkları bu karşılaşmada rakiplerinin davranışlarına aynı şekilde mukabele eden Bülent ile Şükrü'nün oyundan atılmaları, mağlûbiyeti hazırlayan en önemli olay oldu.

Maçı 3-1 kaybeden Ay Yıldızlı onbirimiz, şu isimlerden meydana geldi: Cihat (Kaptan FB), Murat (FB), Vedii (BJK), Naci (GS), Bülent (GS), Hüseyin (Vefa), K.Fikret (FB), Erol (FB), Gündüz (GS), Lefter (FB), ve Şükrü (BJK)... Yegane golümüzü,33. dakikada Şükrü attı...

• VOLEYBOL: Bu yıl VEFA voleybolde ilk defa Türkiye şampiyonu oldu. İlk Türkiye Şampiyonu VEFA'nın kadrosunu şu voleybolcular oluşturdular: Sadun Tanju (Kaptan), Sacit Seldüz, Ayhan Demir, Zeki Civelek, İhsan Şener, Merih Sezen, Ali Dağyutan ve Fahrettin Karaca.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

GTranslate

trarzh-TWnlenfrdeelitptrues

Ziyaretçi Sayısı

4335602
BugünBugün1817
DünDün2200
Bu HaftaBu Hafta8578
Bu AyBu Ay51792
Aktif Ziyaretçi 82